V košíku nič nie je.

Toto je bulharská bylina! Jediný, ktorého pôvodom sú pôvodné hory, a to aj napriek rozšíreniu na Balkáne. Mursalský čaj má posilňujúci účinok na mnoho orgánov, preto uvedieme tie najdôležitejšie: znižuje krvný tlak, znižuje riziko srdcových infarktov; úspešne bojuje proti chorobám močových a dýchacích ciest; má preukázaný účinok proti ochoreniu pečene a obličiek.

Mursalský čaj znižuje počet rakovinových buniek a vďaka tejto vlastnosti ho odporúčajú odborníci na homeopatiu a tradičnú medicínu. Jeho protizápalové vlastnosti sú skutočným pomocníkom proti infekciám. V ľudovom liečiteľstve je to prirodzený ekvivalent antidepresív a ako taký ho možno užívať pri chronickej únave alebo psychickom strese.

Mursalský čaj je jednou z mála bylín, ktoré môžu deti do 5 rokov bez problémov prijímať! Takže v jesenných a zimných dňoch neváhajte zaradiť túto liečivú rastlinu do každodennej rutiny rodiny

Mursalský čaj neobsahuje teín, preto sa môže piť i vo väčšom množstve, aj večer.

Obsahuje množstvo látok, ktoré pozitívne pôsobia na organizmus - stopové prvky a minerály (napr. Na, K, Zn, Mg, P, Si, Al, Fe, Cu, Selén, éterické oleje, fenoly).

Účinky čaju sú podložené rôznymi odbornými publikáciami a klinickými štúdiami.

Bylina Sideritis scardica a látky, ktorú vylučujú jej listy preukázali protizápalový, antimikrobiálny, antibakteriálny a antireumatický účinok. Vďaka obsahu mikroelementov Fe, Se atď. sú extrakty z tejto byliny súčasťou prípravkov proti chudokrvnosti. V ľudovom liečiteľstve sa Sideritis scardica využíva ako uvoľňujúce činidlo pri bronchitíde a bronchiálnej astme, angíne, proti bežnému prechladnutiu a emfyzému pľúc. Čaj obsahuje množstvo éterických olejov (napríklad – voňavý monoterpén, horké materiály s diterpénom a materiály s triterpénom) a flavonoidy. Nielen kvety ale aj hmota a listy obsahujú tieto látky.

Dostupnosť: skladom

3.49 € Kúpiť